WaypointGame czyli ukryj i znajdź

Bawiąc się od pewnego czasu w Geocaching natrafilem kiedyś na WaypoinGame. A na czym to polega? Już tłumaczę. Zabawa a w zasadzie gra nadaje się świetnie dla rowerzystów. Polega na dojechaniu do jakiegoś miejsca za pomocą współrzędnych geograficznych. I tu od razu wyjaśniam - do tego celu nie potrzeba skomplikowanych maszyn, które potrafią wytyczyć ślad na oceanie. Do tego wystarczy telefon z modułem GPS albo zwykła nawigacja samochodowa.

WaypointGame polega na znalezieniu jakiegoś miejsca, umieszczeniu gdzieś w ukryciu takiej wlepki z kodem:

a następnie zarejestrowaniu i publikacji na stronie http://wpg.alleycat.pl .
Osoba, która chce znaleźć waypointa poszukuje go za pomocą współrzędnych geograficznych wprowadzonych ze strony. Po znalezieniu kartki zapisuje kod (bardzo ważna rzecz) i ukrywa ją w miejscu znalezienia (druga bardzo ważna rzecz). Po powrocie do domu, znalezisko rejestruje na ww. stronie.
Gra jest podzielona na na serie, które trwają miesiąc kalendarzowy. Klasyfikacja zostaje zamknięta po upływie 12 serii (12 miesięcy kalendarzowych). Po tym terminie rozpoczyna się klasyfikacja zawodników w ramach kolejnego sezony startowego, który trwa 12 serii: od 1 maja do 30 kwietnia. Po tym terminie rozpoczyna się klasyfikacja zawodników w ramach kolejnego sezonu startowego.

Co z tego mamy? Na pewno nie pieniądze (takie pytanie już usłyszałem).
Za to lepsze poznanie okolicy i przede wszystkim świetną zabawę także grupową bo waypoiny można zdobywać w większej grupie.

Przydatne linki:
WaypointGame: http://wpg.alleycat.pl
Reguły gry: http://wpg.alleycat.pl/rules.php

Jeśli ktoś byłby zainteresowany rozpoczęciem zabawy na "naszym" terenie to proszę o kontakt. Dodam tylko, że w naszym powiecie nie ma ukrytego ani jednego waypointa... Czas to zmienić ;)

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Komentarze

Obrazek użytkownika batman

Mój pierwszy waypoint już istnieje. http://wpg.alleycat.pl/waypoint.php?wp=1866 Tak naprawdę to ukryłem pięć ale ze względu na problemy "techniczne" ;) opublikuję je za jakiś czas :)

Dodaj komentarz