"Magiczna" SOBOTA NA DWÓCH KÓŁKACH

Kiedy: 
sobota, 20 Sierpień, 2011 do niedziela, 21 Sierpień, 2011

Tradycyjnie przedostatnia wakacyjna wycieczka nosi miano SOBOTY... „magicznej” bowiem zaczyna się w sobotę i trwa 2 dni (20 – 21 sierpnia 2011 r.) wraz z noclegiem. Jest to również jedyna SOBOTA..., na której obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie i drobne wpisowe. Tak jest również i w roku bieżącym.

A oto założenia:

Zgłoszenia wyłącznie do PTTK Piła w terminie 9 – 18 sierpnia 2011 r. – ilość miejsc ograniczona; ew. można zgłosić swój udział z własnym namiotem – obok świetlicy jest łączka na jego rozbicie.

Wpisowe – 10,oo zł płatne w PTTK lub podczas wycieczki.
Konieczne własne śpiwory, karimaty lub materace, kubki na herbatę, prowiant
w obiekcie – świetlica wiejska w Samborsku - są 2 oczka WC, umywalki, kuchnia z czajnikami – podstawowy standard turystyczny.

Organizator zapewnia kawę, herbatę, cukier i kiełbaski na grilla.

Start jak zwykle – 20 sierpnia 2011 r., sobota, godzina 14.00, plac Zwycięstwa

Trasa I dnia: Piła – Płotki – Transwielkopolską Trasą Rowerową przez Skórkę – Plecemin – Tarnówkę – Osówkę – następnie Jastrowie – Zagórze – Samborsko – ok. 55 km

Trasa II dnia: – wyjazd o godzinie 9.00 przez Jastrowie – Ptuszę – szlakiem rowerowym do węzła szlaków Wrzosy - „kamień papieski” - Czechyń – Tarnowo (postój w tawernie „Rybajka” - możliwość zjedzenia pstrąga) – - Jezioro Łachotka - niebieskim szlakiem pieszym przez rezerwat Kuźnik do „Baru nad zalewem” - centrum Piły – ok. 55 km – razem ok. 110 km

Trasa w większości przebiega lasami szlakami turystycznymi. W wypadku konieczności zrobienia zakupów uzupełniających trzeba to zrobić w Jastrowiu bo sklep w Samborsku jest otwarty tylko do godziny 19.00

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Obrazek użytkownika JAN
JAN

Komentarze

Obrazek użytkownika TOUDI

Jadę na "Magiczną Sobotę" i myślę aby zorganizować alternatywną trasę bardziej asfaltową bo TTR-ka trochę mnie przeraża :-)
Obrazek użytkownika Maciek

Ja też jadę, a trasa obojętnie, aby nie była "przerażająca":-)

Dodaj komentarz