Nowe ścieżki rowerowe na terenie naszego powiatu

Parę dni temu otrzymałam ja oraz Prezes Harry od starosty pisemne zaproszenie na posiedzenie Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, które odbędzie się 19 stycznia br. i którego celem będzie m.in. określenie potrzeb w zakresie budowy zintegrowanych ścieżek rowerowych na terenie Powiatu, wypracowanie szczegółowego planu działania oraz sposobu finansowania budowy ścieżek.
Zwracam się do Was, Szanowni Miłośnicy Dwóch Kółek, z prośbą o podawanie w komentarzach Waszych propozycji dotyczących w.wym. tematu. Myślę, że jest to doskonała okazja na to, abyśmy mogli zabrać głos w sprawie jakże nam bliskiej i wyrazić nasze oczekiwania dotyczące budowy ścieżek rowerowych w naszym powiecie.

Zioota

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maciej

Ścieżka miedzy Trzcianką a Czarnkowem by się przydała, bo często tam do Pawła na rajdy jeździmy a czasem strach jechać jak pędzące samochody wyprzedzają z dużą prędkością i małym odstępem.
Obrazek użytkownika zioota

I to jest również wg mnie sprawa priorytetowa! Piszcie, co Wam do główek przyjdzie, my z Prezesem mamy też swoje propozycje, które wyjawimy w późniejszym czasie,żeby Wam nic nie sugerować ;)
Obrazek użytkownika p8r

Droga do Białej też błaga o ścieżkę rowerową, za wąska i najeżona drzewami zaraz przy pasie asfaltu, dość niebezpieczna, by przemówić do wyobraźni osobom ją posiadającym.
Obrazek użytkownika Gosia

Nowo powstałe ścieżki rowerowe przeznaczone są także dla pieszych więc niech będą na tych ścieżkach znaczki rowerowe ,mówiące który pas dla rowerów ,który dla pieszych.Takich znaczków brakuje mi na ścieżce prowadzącej nad jezioro Logo.
Obrazek użytkownika szydziu

Z moich propozycji. 1. Po terenie powiatu wyznaczyć jak największą ilość tras rowerowych oznaczonych w jednolity sposób w taki sposób by część jednej trasy "zazębiała" się o drugą trasę. 2. Trasy rowerowe oprócz walorów turystycznych powinny mieć też praktyczne zastosowanie tzn żeby na co dzień można nimi gdzieś sensownie dojechać ( z wioski do wioski lub po Trzciance z jednego końca na drugi) 3. Gdyby miały powstawać ścieżki to budować je z asfaltu lub w ostateczności z bez fazowej kostki ( jadąc do Bydgoszczy zrobiono ścieżki z tłuczonych kamieni, w Pile kawałek wysypano szlaką) Głos ze starostwa jest i dobry i do luftu. Dobry bo jest nadzieja na ścieżki przy drogach powiatowych (najczęściej pomiędzy miejscowościami) a do luftu bo starostwo nie za bardzo może podziałać na terenie samej Trzcianki. Jak znam życie na tym spotkaniu padnie wiele pięknych i wzniosłych słów zakończonych zdaniem - ale to nie jest nasza droga i nic nie możemy zrobić. Powiat jest dosyć rozległy i zapewne na spotkaniu będzie bardzo wiele osób z konkretnymi szczegółowymi rozwiązaniami dla swojego regionu. Nie lada sztuką będzie połączyć to wszystko w jedną logiczną całość.
Obrazek użytkownika br0nek

Popieram Macieja :) Trzcianka - Czarnków. Nie tylko dla lokalnych "kolarzy" ale także dla osób które podróżują rowerkami objuczonymi tobołami w kierunku morza...
Obrazek użytkownika zioota

Dziś Rafał i ja uczestniczyliśmy w posiedzeniu Zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli wszystkich ośmiu gmin naszego powiatu oraz przedstawiciela Zarządu Dróg Wojewódzkich wzięli udział również nasi koledzy: Daniel Wilk oraz Paweł Zajda. Wysłuchaliśmy opinii pana starosty, wójtów, burmistrzów, przedstawicieli rad itd. dotyczących budowy ścieżek rowerowych w naszym powiecie. Przedstawiliśmy nasze propozycje - czyli budowę ścieżki łączącej miasta powiatowe - jako priorytet; budowę ścieżek łączących miejscowości w powiecie; budowę ścieżek zapewniających bezpieczeństwo, o dobrej jakości nawierzchni np. asfaltowej. Podczas spotkania ustalono, że powołany zostanie zespół, który zajmie się przygotowaniem projektu ścieżek rowerowych. Powiat zajmie się budową ścieżek przebiegających wzdłuż dróg wojewódzkich i powiatowych, natomiast samorządy lokalne będą budować ścieżki rowerowe na swoich terenach we własnym zakresie, według własnych możliwości i potrzeb i "podłączać" je do ścieżek "powiatowych" - tak mniej więcej się to przedstawia. Było to pierwsze spotkanie zarządu w tej sprawie, zatem na nowe ścieżki przyjdzie nam trochę poczekać. Wnioski, które wyciągnięto podczas spotkania napawają mnie optymizmem i mam nadzieję, że za parę lat będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie dojeżdżać na Rodzinne Rajdy Rowerowe do Czarnkowa
Obrazek użytkownika marcinb

Żeby to nie były takie ścieżki jak mamy teraz w Trzciance... Normalnie tragedia zrobiona na siłe
Obrazek użytkownika Maciej

Ciekawe kiedy zacznie się budowa...

Dodaj komentarz