Formuła rajdu na Dni Człopy

Obrazek użytkownika szydziu

Hejka.
Zastanawiam się nad organizacją imprezy rowerowej z okazji Dni Człopy. Padła propozycja by zorganizować małą grę terenową przypominającą zawody Triathlonowe oczywiście na rozsądnych odcinkach. Przykładowo 200m pływania 5 km rowerem i 1km biegiem. Inna wersja: kawałek kajakiem, kawałek rowerem, i część na piechotę. Może zamiast zbierania punktów i pieczątek po trasie rozstawione bedą kawałki drewna(coś jak puzzle) z których na mecie każda drużyna powinna ułożyć coś np herb Człopy.
Jak sądzice będzie zainteresowanie taką zabawą? Może macie jakieś pomysły?
Pzdr.

Obrazek użytkownika zioota

Uważam, że triathlon byłby ciekawy. Grupa dwakolka.pl wystawi Harrego, on jest najlepszy w bieganiu na rowerze :)

Obrazek użytkownika szydziu

Ciekawe jak w biegu zapakuje się do kajaka ;)

Impreza ma być dla wszystkich - znaczy ma to być zabawa a nie prawdziwe wyścigi ;)

Obrazek użytkownika mario

Pomysł fajny. Zapewne wszystko odbędzie się w dość ciekawy sposób.

Obrazek użytkownika marcinb

A może rajd na orientacje, podobny do tego co w Czarnkowie ale na rowerach

Obrazek użytkownika szydziu

A jak tam było? Nie brałem udziału.

Obrazek użytkownika marcinb

Też nie, ale wyglądało ciekawie

Obrazek użytkownika szydziu

Może tym razem uda mi się być na tej imprezie :)
Wstępny plan jest taki:
Impreza na orientację pod nazwą: INO mi się nie zgub czyli impreza dla średnio zorientowanych.
Po szumnej nazwie która nie mieści się na plakacie pozostaje zorganizowanie reszty - głównie chętnych do wzięcia w niej udziału.
Założenie jest takie - dobieramy się w pary i starujemy ze stadionu. Orientujemy się według mapki i szukamy miejsca gdzie stoją kajaki - tam porzucamy rowery by płynąć kajakiem do miejsca skąd na pieszo wrócimy po rower i na nim z powrotem na stadion (będę 2 osoby do pilnowania rowerów i kajaków). Po drodze rozwieszone będą lampiony gdzie potwierdzamy swoją obecność. Największa ilość pieczątek i zmieszczenie się w limicie czasu zdecydowanie zwiększa szansę na otrzymanie okolicznościowego dyplomu ;)
Kto jest chętny na coś takiego?

Obrazek użytkownika szydziu

Już wiem jak to będzie wyglądało ;)
W piątek ruszam na trasę porozwieszać numerki ;) Całą trasa nie będzie miała więcej niż 12,5 km.
Start i meta na stadionie. Ze stadionu co 2 minuty będzie startowała para zawodników. Według mapy mają znaleźć punkt kontrolny i jak go znajdą jedna osoba robi zdjęcie drugiej w taki sposób by było widać że jedną ręką dotyka numeru a w drugiej trzyma rower/wiosło oczywiście przy punkcie na trasie pieszej trzeba tylko dotykać numerka bez rekwizytów ;) aa i organizator nie zapewnia sprzętu do wykonywania zdjęć. ;) dojeżdżamy rowerkiem do punktu gdzie go zostawiamy. Wsiadamy do kajaka - płyniemy według mapy do kolejnego punktu trzaskamy fotkę i wracamy tam gdzie zostawiliśmy rower. Zostawiamy kajak i nie wsiadamy na rower tylko na pieszo gonimy szukać kolejnego punktu. Tradycyjna fota i wracamy po rower którym to gnamy na metę. Na całą imprezę przewidujemy jakieś 3,5 godziny więc nie trzeba się spieszyć.
Pan Kierownik Polsko Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie zakupił nagrody w sam raz dla turystów więc rywalizacja może nabrać rumieńców ;)
Kto chętny niech już się zapisuje u mnie. Preferuje kontakt na maila krzysiek@bractwo-rowerowe.pila.pl ewentualnie sms na 880907936 ( w ostateczności można zadzwonić lecz nie zawsze pamiętam by później zanotować dane dzwoniącego)
Przypadkowo zostałem szefem całego zamieszania więc jest raczej więcej niż pewne że będzie duża dawka improwizacji i niejasne kryteria oceniania zawodników - w końcu nie wszyscy muszą mnie lubić :) A tak na poważnie: we wtorek poznam cennik i ilość miejsc noclegowych w Ośrodku Wypoczynkowym Natursport w Człopie ( się znaczy śpimy tam gdzie zawsze).
Szczegółowy regulamin imprezy pod nazwą INO się nie zgub czyli impreza dla średnio zorientowanych. http://www.pnckis.pl/asp/pliki/pdf/triatlon_na_orientacje-_dni_czlopy_20...

Obrazek użytkownika Maciej

Pytanie: Wiadomo już jak będzie w tym roku z rajdem w Człopie?

Obrazek użytkownika szydziu

Wiadomo - nie będzie - W tym terminie jedziemy z Beatą na urlop. Same Dni Człopy będą i podczas imprezy będą różne atrakcje. Żadnego rajdu jako samego rajdu nie będzie.

Obrazek użytkownika Maciej

Można zrobić rajd na zasadzie "Zakręconej niedzieli" ;) W te i we wte tą samą drogą.

Obrazek użytkownika szydziu

Maćku - my w tym terminie wyjeżdżamy na urlop.

Obrazek użytkownika Maciej

Dam wpis na stronkę czy się ktoś wybiera we własnym zakresie i można zebrać grupę. Dni Człopy są za dwa tygodnie w sobotę. Various Manx ma być. Od 16:00 będzie się coś działo na stadionie, także o 14:00 spod Hali można jechać.

Dodaj komentarz