Morsowanie gorących serc

W przedostatni weekend lutego po raz kolejny cała Trzcianka „Grała z sercem”. W ramach XI Charytatywnego Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kibiców im. Piotra Arentewicza o Puchar Burmistrza Trzcianki w naszym mieście miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń.

W tym roku w akcję aktywnie włączyła się Grupa dwakolka.pl. W sobotę 17 lutego miłośnicy dwóch kółek zorganizowali zimową kąpiel w jeziorze pod hasłem: „Morsujemy z Sercem”. W organizację imprezy włączyły się stowarzyszenia: Baza PCT oraz Drużyna WOPR „Anioły”. Wszystko odbyło się na plaży nad jeziorem Logo, która na ten czas zamieniła się w najgorętsze miejsce w Trzciance.

W morsowaniu wzięło udział prawie 20 morsów, wśród których znaleźli się przedstawiciele Pilskiego Klubu Morsa Euforia. Na plażę przybyła też spora grupa obserwatorów, którzy opatuleni w ciepłe kurtki, czapki i szaliki przyglądali się zabawom w lodowatym przeręblu. Nad bezpieczeństwem morsów czuwali ratownicy WOPR.

Za aktywny udział w morsowaniu wszyscy amatorzy zimnych kąpieli otrzymali piękne dyplomy. Uczestnicy imprezy ochoczo grzali się przy gorącym ognisku i kosztowali słodkich smakołyków przygotowanych przez Grupę dwakolka.pl. Baza PCT zapewniła pyszne kiełbaski, a pan Zbyszek Wichniarz serwował gorącą kawę i herbatę. Podczas imprezy wolontariusze Gramy z Sercem, zbierali datki na rzecz bohaterów tegorocznej edycji turnieju.

Akcja "Morsowanie z Sercem" to doskonały dowód na to, że można robić to, co się bardzo lubi, świetnie się bawić i jednocześnie pomagać innym.

Galeria zdjęć

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Dodaj komentarz