Spacer Wielkanocny nad Bukówką

Kiedy: 
poniedziałek, 2 Kwiecień, 2018

Zapraszamy serdecznie 2 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) na Wielkanocny Spacer nad Bukówką. O godzinie 10:30-10:40 spotykamy się w Trzciance przy Hali Sportowo Widowiskowej, a następnie wspólnie dojeżdżamy na godz 11:00 już nad Bukówkę (Smolarnia).

Dojazd z Trzcianki w kierunku Wielenia, następnie skręcamy w prawo na Smolarnie. Tuż przed Smolarnią skręcamy w lewo do leśniczówki. Dojeżdżamy własnym transportem.

Oczywiście nie może zabraknąć przy okazji ogniska. Zabierzcie ze sobą ulubione kiełbaski i inne świąteczne przekąski żeby posilić się po skończonym spacerze.

Zapraszamy serdecznie wszystkich przyjaciół i nieznajomych oraz rodziny z dziećmi do wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Wydarzenie na FaceBook

Bukówka

Niedaleko Smolarni, w lasach Nadleśnictwa Trzcianka, wytyczona została ścieżka przyrodniczo-leśna. Jej trasa biegnie wzdłuż rzeki Bukówki i Stawu Rychlickiego. Na początkowym fragmencie ścieżki znajduje się grupa dębów szypułkowych uznanych za pomnik przyrody. Najgrubszy dąb „Wojtek”, o obwodzie pnia około 7,5 m, należy do najbardziej znanych pomników przyrody powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jest również najgrubszym drzewem tego gatunku na terenie powiatu. Wiek drzewa ocenia się na około 400 lat. W dalszej części ścieżki, przy ruinach dawnego młyna, znajduje się niewielki cmentarz, który porastają pomnikowe lipy drobnolistne.

W okolicach znajduje się jeszcze jeden interesujący pomnik przyrody – rosnące obok siebie dwa buki zwyczajne. Są one pozostałością po obsadzonej tymi drzewami granicy Księstwa Warszawskiego, stąd nazywane są bukami granicznymi księstwa. Drzewa mają obwody: 3,28 i 3,72 m. Dzięki ustawionym w okolicy wejścia na ścieżkę drogowskazom, można do nich łatwo trafić.

ZałącznikWielkość
Image icon 69711-1.jpg831.58 KB

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Komentarze

Obrazek użytkownika sebcio5555

Ktoś z trzcianki jedzie rowerami ?
Obrazek użytkownika harry

Ja myślałem o tym, ale raczej wybiorę się samochodem.

Dodaj komentarz