Spacer Wielkanocny nad Bukówką

Kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek w rodzinnej atmosferze bardzo aktywnie spędziło tegoroczny Lany Poniedziałek. Wieloletnią tradycją Pilskiego Bractwa Turystyki Rowerowej jest organizacja imprez pieszych lub rowerowych właśnie w Poniedziałek Wielkanocny. W tym roku trasę spaceru zaplanowano urokliwą ścieżką przyrodniczo-edukacyjną „Nad Bukówką”, znajdującą się w Smolarni. Na zaproszenie rowerzystów z Piły pozytywnie odpowiedziała trzcianecka Grupa dwakolka.pl. Nieformalne grupy rowerzystów z Trzcianki i Piły wspólnie zorganizowały wyprawę, w której udział wzięło prawie 50 osób z Piły, Trzcianki, Drezdenka, Lubcza a nawet z Wrocławia.
Spotkanie rozpoczęto wielkanocnym zwyczajem, jakim jest śmigus-dyngus, gdyż panowie polewali perfumami panie. Następnie uczestnicy udali się na dziesięciokilometrowy spacer, podczas którego na turystów czekały zagadki i quizy związane z otaczającą ich przyrodą. Konkursy zachęciły spacerowiczów do wnikliwej obserwacji szaty roślinnej oraz do czytania tablic informacyjnych. Na zakończenie wycieczki ci, którzy zgłodnieli, mogli posilić się upieczonymi na ognisku kiełbaskami.
To był bardzo pozytywnie i wyjątkowo aktywnie spędzony czas na łonie natury w grupie miłośników turystyki, która łączy pokolenia.
Grupa dwakolka.pl

Galeria zdjęć

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Dodaj komentarz