Rowerami na krańce świata

Kiedy: 
sobota, 13 Czerwiec, 2015

Muzeum Okręgowe w Pile w ramach Sobotnich spotkań z pasją zaprasza 13 czerwca 2015 r. (sobota) o godz 12.00 do Muzeum w Pile przy ul. Browarnej 7 na spotkanie z podróżniczką Agnieszką Waligórą - Rowerami na krańce świata.

Agnieszka Waligóra - miłośniczka podróżowania najróżniejszymi środkami transportu: pieszo przez Ukrainę i Tybet, rowerem przez Skandynawię, koleją przez Rosję i Chiny.

Podczas spotkania opowie o wspólnej z Mateuszem Waligórą rowerowej wyprawie przez Amerykę Południowę i Australię. Dwa lata, dwa kontynenty, 16 tys. km rowerem, siedem wysokich gór i milion przygód. Będzie to opowieść o spełnianiu marzeń, gdzieś na szczytach Andów - bo wysokie góry to miejsce, w którym czują się najlepiej.

W trakcie prelekcji autorka opowie, w jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz o tym jak to jest w ekwadorskim szczerym polu usłyszeć: "kszoszcz przmi w czinie".

Będzie o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones i wspinaczkach. Po zakończonym pokazie, autorka z chęcią odpowie na nurtujęce pytania, doradzi, odradzi i zainspiruje.

Za wyprawę "Na krańce świata" Agnieszka i Mateusz Waligóra zostali wyróżnieni w kategorii "WYCZYN ROKU" na festiwalu Kolosy 2013.

Więcej informacji:
Muzeum Okręgowe w Pile, ul. Browarna 7, 64-920 Piła oswiata@muzeum.pila.pl

Uczestnicy rajdu/spaceru nie są objęci ubezpieczeniem i startują na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział pod opieką dorosłego opiekuna.

Dodaj komentarz